

Az MTA elnöke, Pálinkás József adta át az elismeréseket, aki köszöntőjében kiemelte az Akadémia és a kultúrnemzeti összetartás erősítő szerepét. Pálinkás József így fogalmazott; "A Magyar Tudományos Akadémia az egész nemzet Akadémiájaként jött létre, nincs ez ma sem másképp" hozzátéve, hogy „tudományban is együvé tartozunk." - írja a dunatv.hu. Az MTA külső tagságának intézménye ezt az összetartozást jeleníti meg.
A neves díjat évente három kategóriában ítélik meg az arra érdemeseknek.
Az egyik a tudományos életműért járó díj, amelyet az idén Vadkerty Katalin (Szlovákia) érdemelte ki. A történettudományok doktora "munkásságával, különösen pedig a szlovákiai magyarság második világháború utáni jogfosztásának feldolgozásával nemcsak a szlovákiai, hanem az egész Kárpát-medencei magyar történetírás egyik legmaradandóbb teljesítményét hozta létre".
A kiemelkedő tudományos teljesítmény kategóriájában díjazták Vincze Máriát, a Babes-Bolyai Tudományegyetem Közgazdászprofesszorát. "Vincze Mária az erdélyi tudományos közélet meghatározó szereplője. Szerepe az erdélyi magyar közgazdaság-tudomány fejlesztésében, valamint a magyar és az erdélyi közgazdaság-tudomány oktatási és kutatási kapcsolatainak építésében kiemelkedő." - hangzott a dicséret.
A fiatal kutató díjra Guzsvány Valéria kutatóvegyészt találták a legmegfelelőbbnek. Az Újvidéki Egyetem docense "szakmai munkáján túl eredményesen járul hozzá a vajdasági kutatói utánpótlás bemutatkozásához, a magyar tudományos szaknyelv fejlesztéséhez".
Szintén ezen díj tulajdonosa lett Hegyi Géza történész, fizikus is, az Erdélyi Múzeum-Egyesület Kutatóintézetének kutatója. "Igen fiatal kora ellenére komoly szaktudományos eredményeket mondhat magáénak, teljesítményét máris jegyzi az erdélyi és a nemzetközi tudományosság". - olvasható a dunatv.hu oldalán.
Az Arany János-érmek új tulajdonosai;
Káich Katalint (Szerbia),
Lépine-Szily Alinkát (Brazília),
Szabómihály Gizellát (Szlovákia),
Szkála Károlyt (Horvátország),
Vanconé Kremmer Ildikót (Szlovákia),
Várhelyi Csabát (Románia)